Lido doğal kaynak suları ana bayii.

Lido Kaynak Suyu

Doğadan almış olduğu lezzet ve mineral yapısı ile herkese uygun olan LİDO SU,  ISO 9001 :2000 kalite standartlarına uyumlu proses uygulamalarıyla ve kalite güvencesi ile siz müşterilerin tüketimine sunulmaktadır.

15 lt. Geri Dönüşümlü Cam Damacana Su : Tesisimize Cam halinde gelen  Damacana otomatik dolum makinesinde el değmeden yıkama ve çalkalama aşamalarından geçerek dolumu geçekleştirilir ve otomatik olarak kapakları takılır. Kapakların üzerlerine üretim ve son kullanma tarihi atıldıktan sonra, kapak çevresi emniyet bandı ile çevrilir. Bu işlemlerin ardından sevkiyata hazır hale gelmiştir.

19 lt. Geri Dönüşümlü Damacana Su : Tesisimize gelen 19 lt. geri dönüşümlü damacanaların ilk kontrolleri yapıldıktan sonra, dış yüzeylerinin temizliği için, dış yıkama makinesine gönderilir, bu işlem bittikten sonra şişe tam otomatik dolum makinesine paletler sayesinde gelir. Tam otomatik dolum makinesinde el değmeden yıkama ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilir. Yıkama ünitesinde gıdaya uygun kimyasallar kullanır ve 70 ‘C sıcak su ile yıkanan şişeler yine dezenfektan ve ozonlu su ile durulama işlemlerine tabi tutulur.
Hijyen açısından kontrol altına alınan polikarbon damacanalar, otomatik olarak el değmeden doldurulur ve yine el değmeden otomatik olarak kapaklanır. Kapakların üzerlerine üretim ve son kullanma tarihi atıldıktan sonra, kapak çevresi emniyet bandı ile çevrilir. Bu işlemler bittikten sonra ürün sevkiyata hazır hale gelmiştir.

19 lt. Tek Kullanımlı Pet Su : Tesisimize granül halinde gelen pet resin hammaddesinden gerekli teknoloji ile preform imal edilir. Bu prefromlar pet şişe üretim makinesinde 19 lt lik tek kullanımlık pet damacana haline dönüşür.
Üretilen pet damacanalar, otomatik dolum makinesinde el değmeden yıkama ve çalkalama aşamalarından geçerek dolumu geçekleştirilir ve otomatik olarak kapakları takılır. Kapakların üzerlerine üretim ve son kullanma tarihi atıldıktan sonra, kapak çevresi emniyet bandı ile çevrilir. Bu işlemlerin ardından sevkiyata hazır hale gelmiştir.

1,5 lt. Pet Su : Tesisimize granül halinde gelen pet resin hammaddesinden gerekli teknoloji ile preform imal edilir. Bu prefromlar pet şişe üretim makinesinde 1,5 lt. lik petler haline dönüşür.
Üretilen petler, otomatik dolum makinesinde el değmeden yıkama ve çalkalama aşamalarından geçerek dolumu geçekleştirilir ve otomatik olarak kapakları takılır. Kapakların üzerlerine üretim ve son kullanma tarihi atılır Bu işlemlerin ardından paketler halinde sevkiyata hazır hale gelmiştir.

0,5 lt. Pet Su : Tesisimize granül halinde gelen pet resin hammaddesinden gerekli teknoloji ile preform imal edilir. Bu prefromlar pet şişe üretim makinesinde 0,5 lt. lik petler haline dönüşür.
Üretilen petler, otomatik dolum makinesinde el değmeden yıkama ve çalkalama aşamalarından geçerek dolumu geçekleştirilir ve otomatik olarak kapakları takılır. Kapakların üzerlerine üretim ve son kullanma tarihi atılır Bu işlemlerin ardından paketler halinde sevkiyata hazır hale gelmiştir.

250 ml. Pet Bardak Su : Pet bardak su üretimi pet alt folyo levhalarının, ısısal işleme tabi tutularak 6’lı kalıp sisteminde bardak formu haline gelirler ve el değmeden tam otomatik makinede dolum işlemi gerçekleşir ve aliminyum folyo ile bardakların üst kısımları kapatılır.48 ‘li paketler halinde sevkiyata hazır hale getirilir. Kalıplar içerisinde bulunan tarih ve seri numarası bardağın alt kısmında yer almaktadır.